Damian Chrobak: Výřez skutečnosti

20. 9. 2022 Út 23.46 od Ondřej Durczak | Aktuálně
chrobak

Vernisáž výstavy 23. září 2022 v 17 hodin | Galeria im. Sleńdzińskich w Białymstoku, ul. Wiktorii 5, Polsko

Výstava „Výřez skutečnosti“ představuje subjektivní obraz každodenního života v Londýně, fotoaparátem zachycené zajímavé události, které se odehrály doslova na ulici. Promyšlený dokumentární záznam krátkých příběhů odehrávajících se v téměř 12milionovém městě. Realitu mnohokulturní metropole viděnou pronikavým pohledem. fotografa. Jeden snímek je často jen jedním krátkým příběhem. Osobní dekódování kultury velkého města, symbolů a známek času zachycených na barevném negativu.

Pouliční dokumentární fotografie Damiana Chrobaka osciluje mezi úctou a vtipem a někdy balancuje na tenké lince grotesky. Inteligentní a citlivý pohled na mikropříběhy londýnského světa zapsané ve zlomcích sekundy za plátýnkem závěrky fotoaparátu s červenou tečkou.

kurátor výstavy: Artur Reszko

Damian Chrobak se narodil v roce 1977 v Jestřebí-Zdroji. Od roku 2010 je členem Svazu polských výtvarných fotografů ve Varšavě. Je jedním ze zakladatelů kolektivu Un-Posed zaměřeného na pouliční fotografii. Studoval na Akademii fotografie ve Varšavě a v roce 2004 se přestěhoval do Londýna, kde absolvoval kurz černobílé fotografie na londýnské University of Arts. V současné době studuje na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě. Věnuje se dokumentování života ve velkých městech. Své snímky publikoval v Anglii, Německu, Spojených státech, na Novém Zélandu, v Polsku a dalších evropských městech. Dnes bydlí v Kowně a svoji profesi vykonává někde mezi Litvou, Polskem, Německem, Londýnem a někdy také New Yorkem.

0

Novinky

T E R M Í N Y: 1. konzultace v akademickém roce 2023/2024 proběhne na Horní Bečvě ve dnech 6.-8. 10. 2023 *** 2. konzultace v akademickém roce 2023/2024 proběhne na Horní Bečvě ve dnech 15.-17. 12. 2023

Vyhledávání

Zadejte frázi, kterou chcete vyhledat. Zadáte-li více slov, budou nalezeny pouze texty, které obsahují všechna tato slova.

www.photorevue.com

Webarchivováno
Národní knihovnou
ČR

loga ke stažení