Canon Student Development Programme

20. 9. 2022 Út 09.35 od Ondřej Durczak | Aktuálně
Canon

Studenti ITF jsou pravidelně informováni jak o vyhlášených tuzemských a zahraničních fotografických soutěžích, tak o vypsaných mezinárodních grantech nebo studijních programech. Jedním z takových programů je i Canon Student Development Programme, který v mezinárodním měřítku pořádá přední výrobce fototechniky Canon.

Odesláním svého portfolia se do programu mohou zapojit zejména vysokoškolští studenti fotografických oborů z Evropy, Afriky a Asie a tak získat možnost stát se součástí tohoto rozvojového programu.

Tento program měl v roce 2022 tři fáze:

1) z více než 600 přihlášených portfolií z téměř celého světa bylo vybráno 100 účastníků, kteří měli možnost online mentoringu 1:1 s redaktory z nejlepších mediálních agentur, včetně AFP, Getty Images a Reuters.

2) 30 ze těchto 100 účastníků bylo podle posouzení nezávislé poroty (sestavené z redaktorů) pozváno na exkluzivní pětidenní workshop do katalánské Girony (Španělsko) a následně na festival Visa pour l'image v Perpignanu (Francie).

3) z 30 účastníků bylo vybráno 5 finalistů Canon Student Development Programme 2022, kteří obdrželi prestižní grant, který obnáší další půlroční odborný mentoring, účast na Portfolio Review v Hamburku, finanční podporu pro vlastní projekt ve výši 2 000 EUR a produkty Canon v hodnotě až 9 000 EUR.

Jak mohou potvrdit tři z našich studentů, Jagoda Lasota, Kasia Ślesińska a Vojtěch Hurych, tento program je neuvěřitelná příležitost setkat se s předními experty v oboru fotožurnalistiky, dostat od nich zpětnou vazbu na své portfolio, zúčastnit se jednoho z největších fotofestivalů v Evropě, ale hlavně naučit se novým dovednostem od těch nejlepších mentorů.

Kasia Ślesińska se stala jednou z pěti finalistů a získala prestižní grant Canon Student Development Programme 2022. Gratulujeme!

Přihlášky na rok 2023 zatím nejsou otevřeny, ale registrací prostřednictvím následujícího odkazu, získáte nejnovější informace a budete upozorněni hned, jak se otevřou přihlášky do dalšího ročníku: https://www.canon.cz/…t-programme/

Autorka fotografie: Alina Birjuk/Paolo Verzone

««« Předchozí text: Jindřich Štreit: Zastavit čas

Následující text: Damian Chrobak: Výřez skutečnosti »»»

0

Novinky

T E R M Í N Y: 1. konzultace v akademickém roce 2023/2024 proběhne na Horní Bečvě ve dnech 6.-8. 10. 2023 *** 2. konzultace v akademickém roce 2023/2024 proběhne na Horní Bečvě ve dnech 15.-17. 12. 2023

Vyhledávání

Zadejte frázi, kterou chcete vyhledat. Zadáte-li více slov, budou nalezeny pouze texty, které obsahují všechna tato slova.

www.photorevue.com

Webarchivováno
Národní knihovnou
ČR

loga ke stažení