Daniel Šperl

10. 11. 2015 Út 09.26 od Ondřej Durczak | Aktuálně

daniel-pozvankaDaniel Šperl

JAPONSKO

日本

Fotografický projekt Daniela Šperla “Japonsko” je originálním a uceleným českým pohledem na svébytnou japonskou kulturu a osobitou sociologickou studií každodenního života lidí v japonských velkoměstech i na venkově. Ve vystaveném souboru se autor snaží médiem černobílé, ručně zpracované fotografie zachytit dynamický život japonských obyvatel, ale též jejich tradice, historii, kulturu a zvyky.

Výstavní soubor je sestaven z výběru černobílých fotografií, které vznikaly během pěti fotografických cest a studijních pobytů v Japonsku mezi lety 1997 až 2015. Poprvé Daniel Šperl navštívil Japonsko v roce 1997 v rámci studijního pobytu na pozvání Japonské fotografické asociace a zatím naposledy to bylo letos v květnu, kdy na pozvání a za podpory EU-Japan Fest Japan Committee realizoval pro festival japonské kultury Japan Fest 2015 probíhající v rámci projektu Plzeň 2015 – Evropské hlavní město kultury fotografický výstavní soubor “Životní styl Japonska”.

Výstavu pořádá OKO – Opavská kulturní organizace a Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě

««« Předchozí text: ZEMĚ NIKOHO

Následující text: Václav Vašků: Prázdniny v Černobylu / Abcházie - zraněný ráj »»»

0

Novinky

Termín přihlášek do doktorského studia Tvůrčí fotografie: 31. 7. 2025.
Přijímací zkoušky do navazujícího magisterského studia: v týdnu od 1. do 5. 9. 2025.
Státnice BcA. a MgA. proběhnou od 1.9. do 5. 9. 2025.
Konzultace pro studenty proběhne na Horní Bečvě v termínu 19. – 22. 6. 2025 (čtyřdenní).
Konzultace pro studenty proběhne na Horní Bečvě v termínu 17.-19. 10. 2025 (třídenní).

Více aktualit

Vyhledávání

Zadejte frázi, kterou chcete vyhledat. Zadáte-li více slov, budou nalezeny pouze texty, které obsahují všechna tato slova.

www.photorevue.com

Webarchivováno
Národní knihovnou
ČR

loga ke stažení