Výstava Paralelní realita

2. 4. 2024 Út 12.20 od Ondřej Durczak | Aktuálně
pozvankajk

Společná výstava Joanny Wataly a Konstancji Lasoty Paralelní světy v Olomouci. Výstava začíná 3. 4. 2024 a potrvá do 15. 5. 2024.

Galerie sociální fotografie existuje přes 10 let při Katedře sociologie, andragogiky a kulturní antropologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Po celou dobu existence systematicky vystavuje sociální fotografii, tedy fotografie z řady dokumentárních i uměleckých záběrů se sociálním přesahem. Ve středu 3. 4. 2024 v 16:00 proběhne vernisáž připravované výstavy s názvem Paralelní světy polských autorek Joanny Wataly a Konstancji Lasoty. Jak může vypadat krásně někdo, o kom se v souvislosti s krásou vůbec neuvažuje? Jak může být atraktivní někdo, komu společnost atraktivitu nepřisuzuje? Děti s těmi nejhoršími osudy, s těžkými postiženími, děti odkázané na ústavní péči se na fotografiích Joanny Wataly snaží vypadat hezky. Na druhé straně staré ženy, které Konstancja Lasota zachycuje tak, aby byly atraktivní. Kurátorky Dita Pepe a Veronika Gigalová uspořádaly v olomoucké Galerii sociální fotografie výstavu, na níž se stáří a dětství propojují prostřednictvím společenských očekávání, a to jak v představách fotografovaných dětí a žen, tak v očích diváků. Netradiční instalace propojují fotografie s prostorem galerie a někdy až hmatatelně ukazují, že hraní rolí, představy o normalitě nebo způsoby, jakými jsme se naučili vidět krásu či atraktivitu, nejsou ničím samozřejmým.

pozvankajk2

0

Novinky

T E R M Í N Y: *** 4. konzultace proběhne na Horní Bečvě ve dnech 2.-5. 5. 2024 *** 5. konzultace proběhne na Horní Bečvě ve dnech 20.-23. 6. 2024

Vyhledávání

Zadejte frázi, kterou chcete vyhledat. Zadáte-li více slov, budou nalezeny pouze texty, které obsahují všechna tato slova.

www.photorevue.com

Webarchivováno
Národní knihovnou
ČR

loga ke stažení