Jiří Siostrzonek bude jmenován profesorem Institutu tvůrčí fotografie

8. 2. 2024 Čt 15.31 od Ondřej Durczak | Aktuálně
dm_18500wa

V úterý 6. února 2024 obhájil na zasedání Vědecké rady Slezské univerzity v Opavě doc. Mgr. Jiří Siostrzonek, Ph.D. akademický titul profesor. Dokončil tak na naší univerzitě společně s doc. Mgr. Václavem Podestátem řízení pro jmenování profesorem (Václav Podestát obhájil titul na zasedání VR SU dne 24. října 2023, viz http://www.itf.cz/index.php?…). Oba absolvovali již inaugurační přednášku na zasedání Vědecké rady Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě dne 18. května 2023). Podestáta i Siostrzonka v červnu tohoto roku čeká ještě slavnostní jmenování prezidentem republiky.

Oponentský posudek vypracoval prof. Mgr. Lubomír Stacho z Vysoké škola múzických umění, Bratislava. Komentář k činnosti doc. Siostrzonka přednesla na zasedání rady také děkanka FPF prof. Irena Korbelářová. V tajném hlasování bylo všech 22 členů Vědecké rady pro udělení titulu.

Jiří Siostrzonek (1954) více než tři dekády vyučuje na Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě. Jeho výuka je zaměřena na dějiny výtvarného umění, sociologii a psychologii umění a film. Zabývá se především regionální fotografií. Je autorem a spoluautorem desítek publikací, stovek textů ve sbornících, katalozích a odborných i popularizačních časopisech. Jako kurátor a spolukurátor připravil desítky výstav u nás i v zahraničí. Předmětem jeho zájmu a působení je kromě Moravskoslezského kraje také polské Horní Slezsko.

Po jmenování prezidentem republiky tak bude mít Institut tvůrčí fotografie celkem čtyři interní profesory – vedle dvou nově jmenovaných také prof. PhDr. Vladimír Birgus, prof. Mgr. Jindřich Štreit, dr. h. c. a jednoho externího profesora – prof. ak. mal. Otakar Karlas.

Foto:David Macháč

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
obrazek

0

Novinky

T E R M Í N Y: *** 5. konzultace proběhne na Horní Bečvě ve dnech 20.-23. 6. 2024

Vyhledávání

Zadejte frázi, kterou chcete vyhledat. Zadáte-li více slov, budou nalezeny pouze texty, které obsahují všechna tato slova.

www.photorevue.com

Webarchivováno
Národní knihovnou
ČR

loga ke stažení