Účast Institutu tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě na 17. Rybnickem festivalu fotografie

24. 9. 2020 Čt 22.52 od Ondřej Durczak | Aktuálně
vb0

Dne 18. září 2020 byla na mezinárodním fotografickém festivalu v polském Rybniku zahájena výstava Vladimíra Birguse Tak mnoho, tak málo. Součástí výstavy byla také pednáška.

Rybnický festival fotografie patří k významným polským fotografickým festivalům. Letos byl v programu jeho 17. ročníku velmi bohatě zastoupen Institutu tvůrčí fotografie FPF SU. Vedoucí ITF prof. Vladimír Birgus byl hlavním hostem. Měl na festivalu autorskou výstavu Tak mnoho, tak málo a přednášku o vlastní fotografické, kurátorské a publicistické činnosti, společně dalšími pedagogy Mgr. BcA. Michałem Szalastem, MgA. Ondřejem Durczakem a MgA. Arkadiuszem Golou prezentoval studium na ITF a formou ozvučené slideshow i tvorbu studentů ITF. Na samostatné výstavě byly také představeny katalogy, autorské publikace a teoretické bakalářské, diplomové a disertační práce z ITF. V programu festivalu byly rovněž hodinové přednášky studentů ITF Jacentyho Dedka a Karola Grygoruka a absolventky ITF Silvie Pogody. Samostatými výstavami se v Rybniku představili současní studenti ITF Iwona Germanek a Michal Adamski a mezi projekcemi, které vybrala odborná porota, byly slideshows dalších studentů Kasi Kruk, Jadwigy Janowské, Leszka Górského a Rafala Klimkiewicze.

obrazek
obrazek
obrazek
obrazek
rybnik05
rybnik06

0

Novinky

Vyhledávání

Zadejte frázi, kterou chcete vyhledat. Zadáte-li více slov, budou nalezeny pouze texty, které obsahují všechna tato slova.

www.photorevue.com

loga ke stažení